Czy emerytura to bzdura? – Lekcje z ZUS

Obraz główny

Ponownie zabrzański Oddział Zakładu Ubezpieczeń Społecznych zaprasza szkoły ponadgimnazjalne do udziału w projekcie „Lekcje z ZUS”. Zdobytą wiedzę z ubezpieczeń społecznych uczniowie będą mogli zweryfikować w czteroetapowej olimpiadzie. Już teraz można zgłaszać udział szkoły do tegorocznej, piątej edycji projektu edukacyjnego ZUS.

Biorąc udział w „Lekcjach z ZUS” młodzież będzie mogła dowiedzieć się m.in. od czego zależy przyszła emerytur, po co się ubezpieczamy, jak założyć własną firmę.

„Lekcje z ZUS” to cykl czterech spotkań. Podczas każdego z nich uczniowie dowiedzą się czym są ubezpieczenia społeczne, jakie świadczenia należą się ubezpieczonym, na czym polega reforma emerytalna i jak założyć własną firmę. Nauczyciele zgłaszający szkołę do projektu zostaną wyposażeni przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych w materiały dydaktyczne, scenariusze lekcji, zadania i ćwiczenia angażujące młodzież, a także w opracowania multimedialne, przygotowane z myślą o młodych odbiorcach.

Informacje zawarte w „Lekcjach z ZUS” nie są nazbyt szczegółowe, skupiają się raczej na logice systemu, a nie na liczbach i procentach. Liczymy na to, że realizacja tych czterech tematów pozwoli uczniom zaznajomić się z zasadami działania systemu ubezpieczeń społecznych, a kiedy już rozpoczną swoją aktywność zawodową staną się świadomymi ubezpieczonymi - mówi Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego.

Treści zawarte w projekcie odpowiadają wymaganiom stawianym w podstawie programowej zarówno w przedmiocie wiedzy o społeczeństwie, podstawie przedsiębiorczości, jak i wielu innych związanych z ekonomią czy przedmiotami zawodowymi. - Lekcje te mogą być także pewnym urozmaiceniem godzin wychowawczych czy też godzin do dyspozycji nauczyciela. Dodatkowo można je wykorzystać jako projekt edukacyjny, co niewątpliwie poszerzy ofertę edukacyjną szkół - dodaje Kopczyńska.

Zdobytą wiedzę z ubezpieczeń społecznych uczniowie będą mogli zweryfikować podczas olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Na laureatów finału czekają cenne nagrody i indeksy na uczelnie wyższe.
Piąta edycja projektu będzie realizowana od września tego roku. Zainteresowani udziałem w „Lekcjach z ZUS” więcej informacji mogą uzyskać pod numerem tel. 502 009 849 lub za pośrednictwem poczty e-mail: sonia.pierscinska@zus.pl.

W ubiegłorocznej edycji projektu „Lekcje z ZUS” wzięło udział 913 szkół i prawie 47 tysięcy uczniów z całej Polski. W olimpiadzie z Oddziału ZUS Zabrze wystartowało 392 uczniów z 12 szkół. - Liczymy na to, że w tym roku będzie jeszcze więcej uczniów i nauczycieli zainteresowanych tematem ubezpieczeń społecznych - dodaje rzeczniczka.

Zgłoszenia szkół do udziału w olimpiadzie przyjmowane są do 14 listopada 2018 r., I etap olimpiady (szkolny) odbędzie się 27 listopada 2018 r., etap wojewódzki wyznaczono na 15 marca 2019 r., a finał odbędzie się 26 kwietnia 2019 r. w Warszawie. Więcej informacji na stronie www.zus.pl/edukacja

Czy emerytura to bzdura? – Lekcje z ZUS
Czy emerytura to bzdura? – Lekcje z ZUS

pasusz
kolejka


BIP
 

Gminy powiatu

tarnowskie gory ożarowice kalety miasteczko śląskie swierklaniec radzionkow tworóg zbrosławice krupski młyn

Powiaty partnerskie

powiat tucholski powiat erlangen