Starosta w komitecie honorowym zawodów konnych w LANDO

Obraz główny

Na zaproszenie Rafała Wojtachy, prezesa Stowarzyszenia na rzecz promocji sportów konnych LANDO, starosta tarnogórski Krystyna Kosmala weźmie udział w pracach komitetu honorowego XXXIII Mistrzostw Polski w Powożeniu Zaprzęgami Parokonnymi, Międzynarodowych Zawodów rangi CAI3* i Zawodów Krajowych w Powożeniu, których organizatorem jest Stowarzyszenie LANDO.
Zawody pod patronatem honorowym starosty odbędą się w dniach 24-27 sierpnia 2017 roku w działającym od 2016 roku ośrodku jeździeckim LANDO w Ptakowicach, nieopodal parku Repeckiego. Będzie to impreza nie tylko najwyższej rangi jeździeckiej, ale także widowisko skierowane do całych rodzin, łączące elegancki sport jeździecki z kulturą i rozrywką na wysokim poziomie.
Powożenie – to jedna z najstarszych konkurencji jeździeckich, obecnie będąca jedną z siedmiu dyscyplin wspieranych przez Międzynarodową Federację Jeździecką FEI. Celem współcześnie rozgrywanych konkursów powożenia jest sprawdzenie wartości użytkowej, wytrzymałości, dzielności, temperamentu i charakteru koni. Konkursy te mają również na celu kultywowanie tradycji powożenia jako elementu kultury narodowej.


na sprzedaz
kolejka


BIP
 

Gminy powiatu

tarnowskie gory ożarowice kalety miasteczko śląskie swierklaniec radzionkow tworóg zbrosławice krupski młyn

Powiaty partnerskie

powiat tucholski powiat erlangen