Za kartę parkingową zapłacisz kartą

Obraz główny

Dziś (6 lipca) zamontowany został w Powiatowym Zespole ds. Orzekania o Niepełnosprawności terminal płatniczy. Tym samym od dzisiaj osoby niepełnosprawne, którym przyznano kartę parkingową, będą mogły zapłacić za jej wydanie przy użyciu karty płatniczej.
- Dotychczas wraz z wnioskiem o wydanie karty parkingowej trzeba było dostarczyć do Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności dowód wpłaty. Było to o tyle trudne, że niepełnosprawni, którzy nie dokonali przelewu bankowego on-line, musieli poszukiwać na terenie miasta punktu, w którym mogli dokonać wpłaty gotówkowej - mówi przewodnicząca Zespołu, Beata Dymarczyk-Grochowina.
Karta parkingowa przysługuje osobom niepełnosprawnym, które mają odpowiednie wskazania w orzeczeniu o stopniu niepełnosprawności. W 2015 roku wydano 2390 takich kart, w 2016 roku 1123, a w pierwszym półroczu 2017 roku - 542 karty. Opłata za wydanie karty parkingowej wynosi 21 złotych.
Przypomnijmy, że ze względu na kompleksowy remont budynku przy ul. Sienkiewicza 16, tymczasowa siedziba Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności mieści się obecnie przy ul. Opolskiej 21 G, w budynku dawnego szpitala nr 1.

Terminale do dokonywania wpłat kartami płatniczymi funkcjonują także w Wydziale Komunikacji i Wydziale Geodezji Starostwa Powiatowego w Tarnowskich Górach.

Za kartę parkingową zapłacisz kartą
Za kartę parkingową zapłacisz kartą

na sprzedaz
kolejka


BIP
 

Gminy powiatu

tarnowskie gory ożarowice kalety miasteczko śląskie swierklaniec radzionkow tworóg zbrosławice krupski młyn

Powiaty partnerskie

powiat tucholski powiat erlangen