Prezes jest kobietą

Izabela Paprotna wygrała konkurs na prezesa szpitala.

Izabela Paprotna – dyrektor Centrum Biznesowego banku BGŻ SA w Katowicach – wygrała konkurs na prezesa Wielospecjalistycznego Szpitala Powiatowego SA w Tarnowskich Górach. Jej doświadczenie zawodowe i strategia rozwoju szpitala najbardziej przekonały członków Rady Nadzorczej, którzy przeprowadzili dziś (17.07) rozmowy kwalifikacyjne z siedmioma kandydatami.

Izabela Paprotna ma ponad 20-letnie doświadczenie pracy w bankowości. Centrum Biznesowe BGŻ SA w Katowicach, którym kieruje od kwietnia 2013 roku, obsługuje ponad 400 firm z segmentu Dużych Przedsiębiorstw oraz Małych i Średnich Przedsiębiorstw z województwa śląskiego.
Wcześniej – od 2010 roku - Izabela Paprotna była dyrektorem Oddziału Operacyjnego BGŻ SA w Sosnowcu, który to oddział w 2012 roku zajął III miejsce w kraju w kategorii realizacji planów sprzedażowo-finansowych.
Jeszcze wcześniej – w latach 1994-2008 – pracowała kolejno w Banku Handlowym w Warszawie SA oraz Banku Ochrony Środowiska.
Jest absolwentką Liceum Pielęgniarskiego, dwóch fakultetów na Wydziale Prawa i Wydziale Psychologii i Pedagogiki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, ukończyła również Roczne Podyplomowe Studia Menedżerskie w zakresie zarządzania, oparte o strukturę programu MBA, zorganizowane przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie. Wkrótce przystępuje do obrony pracy doktorskiej.
- Posiadam kompetencje kredytowe oraz bardzo dobrą znajomość problematyki finansowania jednostek samorządu terytorialnego, a także spółek z dominującym udziałem Skarbu Państwa i jednostek samorządu terytorialnego z branży medycznej, głównie szpitali, które znajdowały się w obsłudze depozytowo-kredytowej – zapewnia.
- Jako obserwator wysłuchałem z zainteresowaniem wszystkich koncepcji rozwoju szpitala, przedstawionych Radzie Nadzorczej przez siedmiu kandydatów na prezesa, natomiast nie uczestniczyłem w procesie decyzyjnym – mówi Józef Burdziak, starosta tarnogórski.

Wybory samorzadowe
budzet partycypacyjny
pasusz
kolejka


BIP
 

Gminy powiatu

tarnowskie gory ożarowice kalety miasteczko śląskie swierklaniec radzionkow tworóg zbrosławice krupski młyn

Powiaty partnerskie

powiat tucholski powiat erlangen